Jak są zbudowane nasze schody?

Są to konstrukcje składane z gotowych prefabrykowanych elementów. Każdy z nich jest wykonany z keramzytobetonu – mieszanki cementu z keramzytem i piaskiem o dobieranej grubości ziarna. W zależności od wymaganego kształtu stopnie odlewa się w odpowiedniej formie, a następnie po kolei składa w spiralny bieg.

Taka technologia daje możliwość bardzo swobodnej kombinacji rozmiarów i układu stopni, umożliwia też stworzenie niezwykle efektownych spiralnych konstrukcji. Schody są bezpieczne, wygodne, a przy tym doskonale pasują do rozmaitych stylów wnętrz – komponują się z wykończeniem nowoczesnym oraz tym o bardziej tradycyjnym charakterze, zarówno w budynkach prywatnych, jak i użyteczności publicznej. Dzięki wysokiej wytrzymałości i trwałości nadają się również na zewnętrzne schody ewakuacyjne.

Nieograniczone możliwości wykończenia

Zastosowanie prefabrykatu pozwala na dowolne dobieranie materiałów wykończeniowych schodów. Betonowa powierzchnia może być pokryta gipsem, stiukiem lub lastriko albo obłożona okładziną z granitu, gresu lub drewna – zależnie od preferencji. Stopnie można też zaszpachlować „na surowo”, nadając im naturalny, industrialny wygląd, wzbogacony dodatkowo na przykład przez wykończone kwasoodporną blachą podstopnice. Ostateczny wybór materiałów jest ograniczony wyłącznie Państwa fantazją.

Kompletu dopełniają odpowiednio dobrane balustrady i poręcze. Są wykonywane ze stali kwasoodpornej lub mosiądzu, z wypełnieniem wzdłużnym albo pionowym. Balustradę montuje się na stanowiącej krawędź biegu wstędze, dzięki czemu razem z biegiem tworzy dobrze skomponowany komplet.

Nasza oferta

Standardowo oferujemy schody w średnicach od 165 do 300 cm, z podziałem co 20 cm. Na zamówienie jesteśmy jednak w stanie dopasować formy do Państwa indywidualnych potrzeb i wykonać praktycznie dowolną spiralną konstrukcję.